Fantastisch werk verricht in Tanzania


Er is fantastisch werk verricht in Tanzania, waar ons team nu de laatste hand legt aan een derde versie van de app op een brede programmatische basis, waardoor contentbeheer mogelijk is zonder de programmering te veranderen. Deze versie vervangt de app die gebruikt is in het proefproject in Bunda in 2019.

De lessen die uit die ervaring zijn getrokken, hebben ertoe geleid dat de app door een Tanzaniaans team volledig op Afrikaanse bodem is gemaakt. Dit is de meest duurzame oplossing en geeft het gevoel van (mede)eigendom. Het nieuwe platform kan alle vormen van interactiviteit aan die we nuttig achten. Een groot aantal talen en gebruikersgroepen kan worden toegevoegd zonder dat herprogrammering nodig is. Nu moeten we een geschikte web- en app-beheerder selecteren en opleiden voor contentbeheer.

We hebben nu een punt bereikt waarop een nationaal SAHFA-adviesteam proefprojecten kan leiden en de lokale medische autoriteiten en particuliere instellingen kan helpen als ze kiezen voor JamboMama! in hun moeder-en kind zorgsysteem. SAHFA-International helpt hen om zelfvoorzienend te worden met wat startup-ondersteuning. Dit met het oog op de duurzaamheid op langere termijn.

In de eerste week van september heeft de verloskundige van ons team, Elizabeth Kisamba, het personeel ontmoet van een project dat plattelandsvrouwen sociaaleconomisch vooruit wil helpen in het Biharamulo district. Ze heeft Lucie Shigumha en haar team wegwijs gemaakt in de ins en outs van moeder- en kindzorg en het gebruik van de app, zodat ze de vrouwen meer grip krijgen op wat hun leven sterk beïnvloedt: hun vruchtbaarheid en seksualiteit, van conceptie, zwangerschap, bevalling en kraamtijd tot gezinsplanning.

Veel medische posten op het platteland hebben behoefte aan gerichte ondersteuning om moeder- kindzorg te kunnen bieden die voldoet aan kwaliteitsnormen. Personeel, materieel of bereikbaarheid moeten ervoor zorgen dat de JamboMama! app houdt zijn belofte gestand doet en moeders in contact brengt en houdt met bekwame en zorgzame zorgverleners. Voor renovering en aanvulling van ontbrekend materiaal komen we met 1000 euro per zorginstelling een heel eind. Uw steun voor het op niveau brengen van verwaarloosde kliniekjes stellen we zeer op prijs.

Wilt u meedoen? U kunt een bedrag naar keuze overmaken (gegevens onder dit bericht) o.v.v.: Upgrade rural clinics in Tanzania for pregnancy, delivery and postpartum care.

SAHFA – Smart Access to Health for All
Rekeninghouder: SAHFA ASBL
IBAN: FR76 1680 7000 5432 5849 8921 907
SWIFT: CCBPFRPPGRE

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *